...înflorea Missouri-a noastră...
sâmbătă, 1 decembrie 2012
marți, 20 noiembrie 2012
Cum mi-am petrecut toamna asta
La inceput am crezut ca toamna e doar o poveste si ca anul acesta n-o sa mai vina.
Dar inelul de aur al padurii s-a strans in jurul nostru...
Au inflorit crizantemele...
In rarele zile cu ploaie am privit pe fereastra.
Cand am obosit meditand, m-am odihnit.
A trebuit s-o mai ajut si pe Mama, sa-i dictez cand nu mai stie sa scrie.
I-am intocmit bibliografii si i-am dat carti din biblioteca sa se documenteze.
I-am corectat textele!
Si, pentru ca activitatea intelectuala epuizeaza, am dormit mult, mult, mult...
Aceasta postare este pentru tanti Cafeluta, pentru catelusa Cola si toti prietenii mei virtuali.
duminică, 21 octombrie 2012
joi, 18 octombrie 2012
vineri, 12 octombrie 2012
joi, 4 octombrie 2012
Ziua mondială a animalelor
Somnoroase pisicuţe
Pe fotolii se adună
Se ascund printre pernuţe,
Noapte bună!
Doar un greiere suspină
Pe când frigiderul tace
Dorm şi câinii în grădină,
Dormi în pace!
Trece-un şoricel prin casă
În cămară să se culce,
Fie-i brânza mai aproape,
Somnul dulce!
Într-a nopţii feerie
Vin motanii, se adună
Totu-i tors şi armonie,
Noapte bună!
miercuri, 12 septembrie 2012
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

.jpg)






